2019

 

                                                      Вперед, без вагань, до запеклого бою,

                                                      Ми вдачі бажаємо кожному рою.

                                                      Не буде тернистою ваша дорога,

                                                      Чекає попереду вас перемога.

 

    15 травня 2019 року в Міжгір’ї  пройшов районний етап  Всеукраїнської дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл»  («Джура»).

     Це були змагання юнацьких козацьких осередків і роїв із 13 закладів загальної середньої освіти району. На старт вийшли близько 130 учасників старшого шкільного віку, серед яких і юні козачки.

    На святі були присутні голова Міжгірської районної ради Щур В.М., перший заступник голови Міжгірської райдержадміністрації Бошота В.В., начальник відділу освіти Олексієнко Н.С., заступник військового комісара з територіальної оборони майор Субачев А.В., заступник селищного голови Плець М.М.,  директор районного спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України Янчик М.М.

    Василь Михайлович Щур наголосив, що  “Сокіл” (“Джура”) є одним з найкращих національно-патріотичних  виховних заходів  ігрової форми, який проводиться системно у формі позакласної роботи. Дитячо-юнацька гра на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів українського козацтва.

    Команди змагалися у різних конкурсах: гра «Відун», в’язання вузлів, силове змагання «віджимання», стрільба, надання першої медичної допомоги, конкурс строю та пісні «Впоряд».

      За підсумками журі переможцями районного етапу стали:

І місце – Негровецький  НВК І-ІІІ ст.,

ІІ місце –  Синевирська ЗОШ І-ІІІ ст.,

ІІІ місце -  Торуньська ЗОШ І-ІІІ ст.

    Переможці нагороджені медалями, кубками  та  грамотами організаторів змагань.

     Наша пам'ять про славне минуле українського війська повинна завжди підкріплюватися добрими та корисними справами. Ми, як і козаки, маємо залишити в житті по собі добрий слід. Історія кожного народу має свої символи й атрибути. Народним символом України є славні сторінки героїчного минулого часів козаччини. Сьогодні ми на одну мить поринули у далеке минуле нашої України й помандрували козацькими стежками.

    Хочеться вірити, що на теренах гри сформується нова генерація українців, сповнених мужності, відваги, рішучості, наполегливості, ініціативності.

         

 

«Ніхто не забутий…На попіл ніхто не згорів!

      Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть…»

      8-9 травня Україна традиційно відзначає День пам’яті та примирення,  День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У  всіх закладах загальної середньої освіти були  проведені   уроки  пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», на яких висвітлили  події Другої світової  війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни, бібліотечні години «Вони йшли на смерть за Батьківщину», під час яких учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги,  вшановували хвилиною мовчання.

    У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

     8 травня 2019 р. у  Міжгірській  РДА за участі учнів Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено круглий стіл, присвячений Дню пам’яті  та примирення, Дню перемоги над нацизмом.

      

   15 березня 2019 року на Закарпатті відзначають 80-річчя з дня проголошення Карпатської України та 145-ту річницю з дня народження Президента Карпатської України Августина Волошина. Створення української держави (хоч і на короткий термін) з належною атрибутикою, протистояння агресорам, патріотизм та відчайдушність, відсутність підготованого війська – історики проводять чіткі паралелі із сучасною Україною.

        Державним прапором та гімном Карпатської України були визнані синьо-жовтий стяг і український національний гімн «Ще не вмерла України..». Герб — червоний ведмідь на лівому срібному півполі й чотири сині та три золоті смуги у правому півполі та тризуб з хрестом на середньому зубі. Президентом було обрано Августина Волошина.        

 

         З метою належного відзначення цієї важливої дати в житті нашого краю, виховання у дітей та молоді патріотизму та шанобливого ставлення до нашого героїчного минулого, у закладах загальної середньої освіти проведено ряд заходів з відзначення цієї ювілейної дати, а школярі взяли участь в урочистостях, які проходили на території району.

 

  

 

 

 

         20 лютого 2014 року стало переломною датою  для всього українського народу. Цього дня 2014 року, на Інститутській вулиці в Києві, силові підрозділи розстрілювали протестувальників.  Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею».

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. 

        У 2019 році - 5-та річниця Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. У навчальних закладах району було проведено ряд заходів, присвячених пам'яті загиблих у ті трагічні дні.

      20 лютого 2019 у Репинському НВК I-II ступенів учні 5-7 класів переглянули документальний фільм "Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячується...", прочитали вірші "А сотню вже зустріли небеса...", "Зима,що нас змінила". На завершення всі хвилиною мовчання вшанували полеглих героїв.

          З 18 по 22 лютого 2019  в Міжгірській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 пройшли тематичні заходи щодо вшанування пам’яті учасників Революції Гідності. У фойє школи оформлено стенд «Героям Небесної Сотні», біля якого стояли живі квіти та горіли лампадки. 20 лютого 2019 року учнівські та педагогічні колективи Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  та Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ступенів ім А. Волошина долучилися до районної акції «Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» біля каплички полеглим Героям.

 

        

 

 

 

       День Соборності України  відзначається  у закладах загальної середньої освіти району щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення 100-річчя від Дня Соборності України організовано та проведено ряд заходів, а саме у шкільних  бібліотеках було проведено книжкові тематичні виставки літератури “Соборна Україна: від ідеї до життя”, відкриті виховні заходи «Нехай нерозмежованою останеться навіки…», «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Великі творці Соборності».        Школярі Келечинського НВК І-ІІ ступенів після урочистої лінійки поклали корзину квітів до пам’ятного знака Августину Волошину, що знаходиться на території села.